Historia firmy

historia

Casalini powstało w 1939 roku! Historia Włoskiej firmy z tradycjami. Przez ponad 77 lat firma Casalini zajmuje się produkcją pojazdów do przewozu osób i towarów. Rodzinna firma została założona w 1939 roku w miejscowości Piacenza we Włoszech. Początkowo produkowała motocykle oraz trójkołowce.

1

Na początku lat 70-tych Casalini zaprezentowało model „Sulky”, pierwszy mikropojazd. Od ponad dwudziestu lat Casalini swoje pojazdy sprzedaje w wielu krajach Europy, produkując kilkadziesiąt tysięcy pojazdów rocznie. Od przyjęcia przez Włochy Dyrektywy Europejskiej nr 92/61 w 1994 roku, Casalini rozpoczęło produkcję pojazdów określanych jako „pojazd samochodowy inny – czterokołowiec lekki”. Pierwszy model tego typu został nazwany „Kore 500”, a następnie zostały wyprodukowane modele: Ydea” (1996), „Sulkydea” (2000), „Sulkydea LV” (2005) „SULKY” (2008).

2

W 2010 roku Casalini ponownie ulepszyło swoją gamę o model „M10”, mikropojazd nowej generacji, zaprojektowany tak, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

3

W 2011 roku „Casalini M10″ jako pierwszy mikropojazd na świecie został wyposażony w system „ABS” – System hamulcowy który zapewnia większą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach.

4

Rok 2012 dla Casalini to kolejne wyzwanie! Została uruchomiona nowa linia produkcyjna z modelem „M12”. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 2014 roku, kiedy Casalini zaprezentowało model „M14”, z eleganckimi liniami nadwozia i aerodynamiczną konstrukcją, które czynią go prawdziwie przełomowym modelem na rynku mikropojazdów. Oprócz modeli klasycznego mikropojazdu, Casalini oferuje również dwa pojazdy przeznaczone do transportu towarów „Kerry” i „Pickup”.

5

Casalini nieustannie rozwija się i produkuje swoje pojazdy łącząc najnowsze technologie i najlepszą jakość. Każdy pojazd jest produkowany we Włoszech przez zespół wykwalifikowanych pracowników i techników – fanów mikropojazdów, którzy dbają o każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół.

6